Меню & пошук

10 фактів, які ви повинні знати про місію «Розетта»

10 фактів, які ви повинні знати про місію «Розетта»

[ads-pc-2]

Illuminated_crescent_of_Earth_showing_part_of_South_America_and_Antarctica_verge_super_wide

Вчора стало відомо, що модуль Філа з місії Розетта, який здійснив посадку на кометі, остаточно перейшов у режим глибокого сну через потрапляння у тіньову зону. Можна було б сказати, що на цьому його місія завершилась, і апарат залишиться самотнім назавжди на поверхні комети, проте модуль встиг передати основну інформацію до того, як батареї розрядились, а вчені мають надію знову запустити його наступного літа, коли комета буде знаходитись максимально близько до Сонця.

Ми ж тим часом зібрали 10 головних фактів про цю космічну місію, кульмінація якої розгорталась прямо на наших очах впродовж останніх двох тижнів.

1) Комета 67P Чурюмова-Герасименко була відкрита українськими астрономами Климом Чурюмовим та Світланою Герасименко. У вересні 1969 року вони перебували в складі астрономічної експедиції в Алма-Атинській обсерваторії, де і зняли невідомий раніше об’єкт на фотопластинки. За два місяці, при поверненні до Києва та вивчення знятих фотопластин було встановлено, що це нова комета, яка отримала порядковий номер 67Р (для прикладу, комета Галлея має номер 1Р) та була названа на честь першовідкривачів. Вони обоє були присутні на космодромі в Південній Америці, звідки запускали зонд Розетта.

6jFgcjLfmwiVN3XZu_PW_A-article

2) Період обертання комети навколо Сонця – 6,6 років. Вчені розрахували політ місії Розетта таким чином, щоб зекономити паливо та використати гравітацію інших планет при наближенні до комети. Наступний момент, коли комета буде найближче до Сонця (перигелій) – 13 серпня 2015 року.

B2WZgt-IcAEo2Xj

Розміри комети у порівнянні з Лос-Анджелесом

3) Комета старіша за Землю, тому може дати поняття про те, як зароджувалося життя на планеті Земля та в цілому у Сонячній системі, кажуть її дослідники. Посадковий модуль Філа містить на своєму борту десять інструментів, необхідних для проведення досліджень ядра комети.

4) За допомогою радіохвиль вчені планують вивчити внутрішню структуру комети, а мікрокамери дозволять зробити з поверхні комети панорамні знімки. Також за допомогою свердла, встановленого на Philae, вчені збираються взяти проби кометного ґрунту з глибини до 20 сантиметрів.

Welcome_to_a_comet_verge_super_wide

Фото, яке зробив модуль Філа після посадки на комету

5) Місія Розетта стартувала в березні 2004 року з французького космодрому у Південній Америці: на той момент не існувало ні iPhone, ні Twitter, а Facebook було створено лише за кілька тижнів до цього. Розетта подолала в космосі відстань у 6 млрд кілометрів та 10 років і 8 місяців.

BELGIUM TRIAL DUTROUX

6) Батарей на спусковому модулі Philae достатньо для 60 годин автономної роботи. Подальше живлення наукового обладнання мали забезпечувати сонячні батареї. Всі вимірювання в режимі онлайн надходитимуть спочатку на Rosetta, а з нього – до Землі. Після спуску Philae на комету Rosetta почне віддалятися від комети і стане її супутником.

7) Відстань між кометою і Землею – 510 млн км – означає, що радіокоманди досягають космічного корабля майже півгодини.

Moonrise_above_the_Pacific_22_06_UTC_4_March_2005_verge_super_wide

 

Illuminated_crescent_of_Earth_showing_part_of_South_America_and_Antarctica_verge_super_wide

Проліт Розетти над Землею

Stunning_image_of_Rosetta_above_Mars_taken_by_the_Philae_lander_camera_verge_super_wide

Розетта над Марсом

8) Місія Rosetta є найамбітнішим проектом Європейського космічного агентства. Дані, отримані з її допомогою, необхідні для пояснення процесів еволюції Сонячної системи і появи води на Землі. Основним організатором місії виступає ЄКА, а всього в її організації задіяно 50 компаній з 14 країн Європи та США.

9) Спусковий модуль Філа намагався здійснити посадку тричі: кожен раз він “підстрибував” на нестійкій поверхні комети, а коли врешті спрацювали необхідні гарпуни, модуль потрапив у зону в тіні скелі. Тим не менш, перед вимкненням батарей та переходу в сплячий режим, Філа встиг передати всю необхідну інформацію на Землю.

Philae_candidate_landing_sites_verge_super_wide

Місця-кандидати для посадки Філа

15114103644_51802cdb40_o

B2Qm0T-IMAErh5H

Знімок комети з посадкового модуля під час його польоту на поверхню

10) Вартість проекту – 1,3 млрд доларів. «Розеттою» місію назвали на честь однойменного єгипетського міста: в 1799 році археологи виявили тут камінь із зразками давньогрецьких і давньоєгипетських письмен. Розеттський камінь став свого роду азбукою, за допомогою якої вченим вдалося розшифрувати єгипетські ієрогліфи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: