Меню & пошук

Ідеї, що змінили світ: street workout

Ідеї, що змінили світ: street workout

[ads-pc-2]

482655header4

Ми вже з вами з’ясували, що фітнес-зали – це та штука, яка перевернула уявлення про правильний спосіб життя та активізувала людей тримати себе в формі. Проте не у всіх було бажання ходити в дорогі фітнес-зали та купувати щомісячні абонементи. В глибинах американських бідних районів зародилась ще одна культура здорового способу життя, яка зараз популярна навіть в українських селах. Ghetto workout, або ж street workout – сьогоднішня розповідь про те, як хлопці з районів показали, що спортом можна займатись навіть на вулиці. 

Історія

Записати реп-альбом або отримати Греммі вдається одиницям. Купити абонемент у фітнес-зал середньостатистичний житель Гарлему навряд чи може, а от бути великим і сильним, проживаючи в такому районі – необхідно. Ідея street workout неймовірно проста: виходь і займайся на всьому, що підходить: турніках, бетонних огорожах та залізних перилах.

І якщо в 90-х цей рух не мав ні організації, ні ідеології, то вже в 2000 році в США з’явилась перша workout-команда Bartenders, яка популяризувала рух і зробила його публічним. Як організатори вуличних занять, так і локальна влада – всі чудово розуміли, що енергію буйної молоді краще спрямувати у русло спорту, а не криміналу. І вже на початку нульових в американських містах починають активно будуватись вуличні спортмайданчики, де може займатись кожен охочий.

Особливості workout-майданчиків

Street workout – це по суті та ж силова гімнастика, лише в непрофесійному середовищі та на звичайних турніках. Але навіть у таких майданчиків є власні особливості, які допомагають всім, хто займається, відчути себе частиною професійного спорту.

  • каучукове покриття
  • закруглені кінці снарядів
  • турніки різного рівня
  • безпечні відстані між перекладинами

Популярність вуличного спорту призвела до того, що довелось якось налагодити систему оцінювання спортсменів на різноманітних змаганнях: тут street workout стає схожим на брейк-данс, оскільки оцінюються не лише сила та витривалість учасників, а й те, як майстерно вони показують своє шоу.

1CveKmsfOeWXhd_4OrM1nw

Street workout – це не лише вуличні заняття, а й можливості для самореалізації. Так, один з засновників російського воркауту, Антон Кучумов, протягом кількох років робив регулярні зустрічі спортсменів, після чого у нього виникла ідея відкрити власний магазин спортивних товарів та сувенірів на цю тему.

Український воркаут

Street workout протягом останніх років став популярним і в Україні – і, що головне, не лише у великих містах, а й навіть у невеликих селах. Вулична гімнастика стає чудовою альтернативою поганому дозвіллю – більше ніякого алкоголю чи бездумних посиденьок з сємками. І працює це чудово навіть без офіційної державної підтримки чи спецпрограми: хлопці самоорганізовуються без зовнішньої підтримки, влаштовують змагання та регулярні зустрічі.

Перший всеукраїнський фестиваль street workout відбувся в травні 2011 року в Дніпропетровську, а вже за кілька місяців на світовому чемпіонаті у Латвії український спортсмен Євгеній Козир посів перше місце. В 2012 році на День Незалежності в Києві були проведені цікаві змагання між районами міста: кожен охочий міг підійти і виконати вправу (віджимання від підлоги, вправи на брусах або підтягування на перекладині), після чого його результат записувався і закріплювався за його районом. Тоді, за підсумками змагань, найсильнішим районом столиці було визнано Оболонський.

За словами Кості Бемби, одного з активних учасників руху street workout у Львівській області, він почав займатись цим в першу чергу тому, що захотів доказати щось самому собі – він може стати сильним.

bembaМені дуже подобається займатись спортом та розвивати своє тіло – просто не уявляю свого життя без цього. Замість того, щоб піти курити або пити, ми займаємось улюбленою справою – спортом. 2-3 години 4 рази на тиждень – цього достатньо. Ми з друзями побудували майданчик на власні кошти, і зараз на ньому займаємось. За кілька тижнів ми організовуємо street workout змагання у Самбірському районі Львівської області. Я радий, що завдяки цьому заняттю у мене з’явилось багато нових друзів.

UJPALouiA78

Герої Youtube

У 2012 році переможцями телешоу «Україна має талант» стала команда street workout, яка завоювала серця жіночої половини і повагу чоловічої половини аудиторії завдяки своєму ефектному шоу:

Ще один знаковий український спортсмен – Денис Мінін, який займається 7 днів на тиждень і показує просто фантастичний воркаут на будь-яких поверхнях, які придатні для цього. Його сольне відео зібрало на Youtube понад 6 млн переглядів:

Проте найбільш хітовим відеороликом на Youtube є відео від київських воркаутерів, які займаються в столичному Гідропарку – одному з найпопулярніших місць для занять вуличною гімнастикою не лише в Києві, а й в Україні. Воно зібрало понад 7 млн переглядів за рік та сотні публікацій в закордонних блогах і соцмережах:

Всі ці хлопці доказують нам на власному прикладі, що бути фізично активним та навіть чудовим спортсменом можна, не купуючи дорогих абонементів у спортзали та без професійних тренерів. Власними силами та наявними засобами вони досягають того, чого прагнуть – і все це завдяки непереборному бажанню втілити свою мрію в реальність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: