Меню & пошук

Inspired Books: “Пошук бізнес-моделі”

Inspired Books: “Пошук бізнес-моделі”

[ads-pc-2]

Inspired Books: “Пошук бізнес-моделі”

Натхнення – важлива, але не єдина (і часто – недостатня) умова для започаткування власної справи. Якщо ви вирішили стати підприємцем, заснувати стартап чи відкрити невеличку власну справу, котра не лише розкривала б ваші таланти, але й приносила трохи (чи не трохи) грошей у вашу кишеню, – тоді сьогоднішня книжка, котру пропоную вам розглянути, точно стане у нагоді. Говоримо про “Пошук бізнес-моделі: Як врятувати стартап, вчасно змінивши план” від Джона Маллінса та Ренді Комісар.

Трохи про книгу: У продажу ви знайдете або англомовний оригінал, або російський переклад (доволі якісний) від видавництва ділової літератури “Манн, Иванов и Фербер.” Україномовної версії не існує (поки що) і навряд чи варто її чекати з огляду на сумні реалії українського ділового книговидавництва.

Російською книга вишла 2012 року, 336 сторінок на гарному папері – і декілька десятків (а то й сотень) корисних думок та порад. Ілюстрацій немає, та й вони тут навряд чи потрібні. А от олівець та розділ “Для нових ідей” наприкінці книги вам точно знадобляться.

Inspired Books: “Пошук бізнес-моделі”

Основні уроки:

1. Немає універсального “рецепту” ефективної бізнес-моделі. Ви в праві копіювати та повторювати те, що вже роблять інші: іноді це допомагає досягти мети, іноді – ні.

2. Інформаційна панель (обов’язково прочитайте в книзі, що це) та аналіз припущень і спостережень допоможуть підприємцю-початківцю закрити прогалини в знаннях та наявній інформації при створенні бізнес-моделі для започаткування власної справи.

3. Традиційний бізнес-план у більшості варіантів – це набір здогадок та припущень, котрі часто заводять у глухий кут та пропонують лише оптимістичний сценарій розвитку подій. В житті вам найчастіше доведеться стикатись із непередбачуваними обставинами. Тому із самого початку готуйте запасний план дій (він у більшості випадків і стане вашим основним).

4. Планування вимагає чималих зусиль, уважності та концентрації, але аж ніяк не стосів паперу та безліччі планів та стратегій. Навчіться виокремлювати головне.

5. Запасний план дій не можна “заготувати” на 100%. Він сам “виникне” по мірі того, як ви займетесь будь-яким власним бізнесом.

6. Процес використання аналогів, антиподів та внутрішніх переконань, а також інформації з різних джерел – це безкінечний шлях, і до цього треба звикнути (як і навчитись отримувати від цього користь і навіть натхнення і задоволення).

7. Розмір вашого майбутнього бізнесу, його розташування та сфера діяльності не мають жодного значення. Важить лише обрана бізнес-модель, її втілення та коригування.

8. На прикладах із життя, що вас оточує, навіть найбільш складна модель бізнесу може стати простою, неначе чашка кави.

Кому читати: Підприємцям-новачкам, студентам-старшокурсникам, викладачам із фінансового менеджменту та усім, хто цікавиться створенням власного бізнесу, пошуком альтернативних джерел фінансування та розвитку для свої проектів. Ну і звісно тим, для кого “стартап” – не лише модне слово із численних конференцій Уанету :)

Придбати книгу можна в інтернет-магазині Kniga.biz.ua.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: